poniedziałek, kwietnia 19, 2010

Wyciszanie się


Głos ciągle mi się łamie i nerwy wciąż na postronku. Próbuję się jednak wyciszyć. Świętego spokoju mi trzeba. Dziś obudziłem się z bólem głowy, co nigdy mi się nie zdarza. To chyba napięcie ostatnich dni, choć ktoś dziś powiedział, że takie skutki może mieć zbyt intensywny zapach kwiatów w domu. A rzeczywiście lilie, które od początku żałoby kwitną u mnie dla wszystkich Poległych pod Smoleńskiem, pachną bardzo intensywnie. Kwiaty stoją w wazonie, ale flagę z kirem już zdjąłem z balustrady balkonu, a została żałobna wstążka na antenie auta oraz zdjęcie w ramce na stole.

Powoli wprowadzam się w święty spokój. Jednak nie sposób nie pomyśleć o trwającej kampanii prezydenckiej. Uważam, że Komorowski powinien ustąpić z funkcji Marszałka Sejmu (i jednocześnie p.o. Prezydenta RP). Nie da się połączyć trzech działań tak, żeby nie budziło to oporów. Kandydat na Prezydenta niech się zajmie swoją kampanią, a nie pełnieniem tylu ważnych funkcji.

W wyborach poparłbym chętnie Jarosława Kaczyńskiego, ale szczerze mówiąc wolałbym innego kandydata PiS, bo brat zmarłego Prezydenta jest zbyt łatwym celem dla politykujących dziennikarzy i uprawiających "śmieciarską" politykę pajaców w rodzaju Palikota czy Niesiołowskiego. PiS musi zawalczyć o Polskie serca. Ma wielkie szanse! Niech ich nie straci...

Zakończę lekko. Zacytowała mnie moja "ulubiona" Wybiórcza. Wykorzystała moje słowa w tytule artykułu. I opisała mnie tak, że chyba żadna dziewczyna by mnie nie chciała (oszołom ściskający flagę biało-czerwoną i rzucający banałami...). Ale spoko. Traktuję to z humorem. Oto link.

Mam też prośbę do komentujących o podpisywanie swoich wypowiedzi. Z anonimami nie dyskutuję i nie polemizuję. Odwagi!

6 komentarzy:

 1. Drogi p.Ryszardzie jakoś dziwnie,bo utożsamiam się z opiniami Pana.Dlaczego dziwne...bo nalaży Pan do gatunku "dinozaurów",a jest to sformułowanie nieprzynależne tak młodemu człowiekowi.To wspaniale,że młodzi w tych smutnych dniach wiedzą co to jest Bóg,Honor,Ojczyzna.Wiedzą i widzą hipokryzję mediów,polityków.Odróżniają pragmatyzm od szacunku.Martwi mnie za to,że Ci,którzy noszą Matkę Boską w klapie zachowują się niegodnie.Nie potrafią wymienić znaku pokoju z "dawnym przyjacielem" i bratem w wierze,a czynią to z ateuszami.Myślę tu o Wałęsie.A przecież jest zapisane"nie zatwardzajcie serc waszych"...A co do "Wybiórczej".Nie czytam od momentu "obrony Jaruzelskiego" przez nadredaktora-inżyniera w manipulacji.A co do Komorowskiego...to powinienem tak zareagować jak ludzie na pl.Piłsudskiego lub w Krakowie.Przypomnę słowa Komorowskiego n.t.Gruzji-"Jaki prezydent, taki zamach".Ciekawe, z jakimi uczuciami najwięksi przeciwnicy Kaczyńskiego zdejmowali wczoraj liczniki odmierzające czas do końca kadencji?Pozdrawiamy A.A.Świderscy

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozdrawiam Państwa. Mam nadzieję, że Derdziński i Świderscy nie raz jeszcze spotkają się na pielgrzymim szlaku. Niech Państwu Najwyższy błogosławi! Dziękuję za komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie już też te ostatnie wydarzenia zmęczyły, to za dużo jak na moją głowę. I ta śmierć okrutna, i ta żałoba... Myślałam, że nic gorszego nie może się zdarzyć. A tu kolejne piekło.
  Parę dni po zdjęciu flag Niesiołowski mówi, że Jarosław powinien w ogóle wyjechać z kraju, naczelny pajac RP ze swoim klonem śpiewają jakieś obraźliwe piosenki na tegoż samego człowieka. Nie mówiąc już o etatowym mędrku Gowinie, który w chwili, kiedy samolot z trumną śp. Prezydenta odlatywał ze stolicy, mówił, że Lech nie był mężem stanu.
  Błagam: LITOŚCI!
  Jako człowiek mający odrobinę empatii czuję się upokorzona i zgnojona poziomem chamstwa, prostactwa i braku kultury. Nie życzę sobie tego słuchać i czytać. Dlaczego ludzi to bawi, zamiast oburzać?! Dlaczego nasze prawo nie broni nas przed hołotą obrażającą publicznie głowę państwa? Pamiętam,jak wspomniany klon naigrywał się z Lecha jeszcze za jego życia, za co potem rzekomo żałował.
  Polacy nie są stadem bydła, który chce oglądać każdego ciemniaka, którego tvn chce lansować i pokazywać. Jak im za ciasno w ojczyźnie, niech stąd po prostu pojadą na długie wakacje i pozwolą nam od siebie odpocząć! I niech wezmą ze sobą Michnika, Donalda i Komorowskiego.

  Zgroza, yh...!

  Aga

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dlaczego nasze prawo nie broni nas przed hołotą obrażającą publicznie głowę państwa?" A dlaczego prawo nie broni mnie, kiedy mnie ktoś obraża? Co za różnica kim kto jest. To, że głowa państwa, to ktoś lepszy?

  ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przejmować się wybiórczą to jak zwracać uwagę na spluwanie motłochu na ulicę.

  Dej sie pozór, synek, i miej to w życi. ;) Coroz wyincyj poznało sie na ich metodach "rzemiosła" i coroz wyincyj ma to w (4litery). Obadej se choby to: http://wyborczapinokio.pl/

  T.

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak, chociaż sam nie byłem zaangażowany w żałobę ani osobiście, ani nawet poboczne uczucia nie wchodziły w grę, artykuły wyborczej, były (z resztą jak zawsze) totalnie aobiektywne. Zawsze bardzo cieszę się na jaki kolwiek konserwatywny głos, potwierdzający, że nie jestem jedyną osobą w tym państwie, która prezentuje poglądy "takie, a nie inne"

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń