niedziela, sierpnia 17, 2008

Hajastani Hanrapetutjun


Oto program mojego wyjazdu do Armenii (kraj zwie się w języku ormiańskim Hajastani Hanrapetutjun). Wyjazd organizuje moje biuro Abraksas. Obiecuję relację z tej podróży...Dzień 1 (18/08/08 ) - (Wylot)

Wylot z Polski

Dzień 2 (19/08/08 Przylot do Erywania (Yerevan) – wycieczka po mieście – Matenadaran)

03:20 Przylot Aerofłotem przez Moskwę. Spotkanie na lotnisku. Transfer do hotelu w Erywaniu. Check-in w hotelu. Czas na odpoczynek. Późne śniadanie/wczesny lunch o 12.00. Wycieczka po mieście Erywaniu – spojrzenie z punktu widokowego i inne ważne miejsca. Odwiedziny w Matenadaranie (Muzeum Starożytnych Rękopisów). 30-minutowy spacer po centrum miasta (Kaskada, Park Miejski, ulica Abovyan, Plac Republiki) z przerwami na fotografie. Czas na kawę w Parku Miejskim. Czas wolny. Powitalne przyjęcie w restauracji z tradycyjną muzyką ormiańską. Noc w hotelu*** Aviatrans w Erywaniu.

Dzień 3 – (20/08/08) (Garni / Gegard / Erywań) (B/L)

Śniadanie w hotelu. Kościół w Geghard (VII-XII w. – zabytek UNESCO) – koncert wokalny muzyki kościelnej. Świątynia pogańska w Garni (I w.) z rzymską mozaiką w łaźniach królewskich. Odwiedziny (15-20 minut spacerem) w prywatnym domu we wsi Garni i oglądanie produkcji lavash (tradycyjnego chleba ormiańskiego). Lancz w restauracji. Powrót do Erywania. Muzeum Ludobójstwa - Tsitsernakaberd. Spacer 30-minutowy. Czas wolny. Noc w hotelu*** Aviatrans w Erywaniu.

Dzień 4 – (21/08/08) (Erywań / Echmiadzin / Zvartnots/ Matenadaran) (B/L/D)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Echmiadzin i odwiedziny w siedzibie Patriarchy Wszystkich Ormian (zabytki z 303 r. – UNESCO) oraz w muzeum. Świątynia Zvartnots (VII w. przed Chr. - UNESCO). Lancz w Erywaniu. Muzeum Historyczne. Czas wolny. Kolacja. Noc w hotelu*** Aviatrans w Erywaniu.

Dzień 5 – (22/08/08) (Ashtarak / Forteca Amberd / Saghmosavank ) (B/L).

Śniadanie w hotelu. Miasto Ashtarak. Koncert wokalny w monastyrze Saghmosavank. Odwiedziny w warsztacie produkcji ceramiki ormiańskiej, który należy do znanego w Armenii artysty. Odwiedziny we wsi i możliwość poznania tamtejszego życia. Forteca Amberd (VII w.) na zboczach góry Aragac (4095 m n.p.m. – najwyższy szczyt współczesnej Armenii). Czas na zdjęcia. Lanch w mieście Ashrak. Powrót do Erywania. Odwiedziny na bazarze rolniczym w Erywaniu. Czas wolny. Visit to farmer’s Close Market in Yerevan. Leisure Time. Noc w hotelu*** Aviatrans w Erywaniu.

Dzień 6 (23/08/08) (Spitak / Vanadzor / Sanahin / Haghpat / Dilijan / Sevan )

Śniadanie w hotelu w Erywaniu. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd do Sanahin przez wioski zamieszkałe przez mniejszość kurdyjską i przez dwa miasta - Spitak (epicentrum niszczycielskiego trzęsienia ziemi z roku 1988) i Vanadzor (trzecie największe miasto Armenii). Kompleks monasterów w Sanahin (X w. – UNESCO). Lancz w Alaverdy. Przejazd do kompleksu monasterów w Haghpat (X w. – UNESCO – możliwość spotkania z ojcem Artakiem). Potem przejazd nad Jezioro Sevan przez Dilijan. Noc w hotelu**** Tzapatagh w Sevan.

Dzień 7 (24/08/08 ) (dzień wolny – odpoczynek nad Jeziorem Sevan)

Dzień 8 (25/08/08) (Haghpat / Sanahin / Vanadzor / Spitak / Yerevan) (B/L) – ok. 200 km

Wczesne śniadnanie. Wymeldowanie z hotelu. Półwysep Sevan. Odwiedziny w monasterze Sevan. Podróż Jedwabnym Szlakiem przez Przełęcz Selim. Oglądanie kamiennych krzyży w Noraduz (XIII-XVII w.) i w Caravansaray (XIV w.). Lancz. Przejazd do monasteru w Noravank (XIII-XIV w.). Potem przejazd do monasteru w Khor Virap (IV-XVII w.) ze spektakularnym widokiem na biblijną Górę Ararat. O 18.00 dojazd do Erywania. Czas wolny. Nocleg w hotelu*** Aviatrans w Erywaniu.
Opcjonalnie: pożegnalna kolacja w bardzo miłej restauracji ormiańskiej za 13 euro od osoby.

Dzień 9 (26/08/08) (Wylot)

Check-out w hotelu i wczesnoporanny transfer na lotnisko. Wylot w kierunku Moskwy i Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz