sobota, listopada 21, 2009

Donosik do Kampanii Przeciw Homofobii


Z zaciekawieniem dowiedziałem się przed chwilą, że ja, mój blog (za poprzednią notkę) i serwis Elendilion (za felieton "Homofobi" spotkajmy się w Śródziemiu) zostaliśmy zgłoszeni przez Annę Milewską ("Elbereth") do niejakiej Kampanii Przeciw Homofobii za "kolejne obraźliwe treści na temat homoseksualności". No, ciekawie się robi... :-)

10 komentarzy:

 1. Drogi Ryszardzie!
  Nie pierwszy raz w Polsce i Europie krępuje się wolność słowa. Tolerancja wybiórcza staje się obowiązkowa. Musi się tolerować osoby z zaburzeniem emocjonalnym zwanym homoseksualizmem jako zdrowe, bez zaburzeń. Co oczywiście samo w sobie nie jest logicznym podejściem, ale dla wielu ideologia od logiki jest ważniejsza. Jednak szanując nawet przekonania innych, jak każdy obywatel wolnego (?) kraju, powinniśmy mieć wyrażania swoich poglądów i przekonań. Dlaczego środowiska gejowskie mogą szydzić i opluwać chrześcijan, czy szerzej osoby nie uznające ich poglądów za właściwe, a z drugiej strony sami nie mogliby być przedmiotem krytyki. Jest to próba wprowadzenia cenzury bądź czegoś podobnego oraz ideologicznej indoktrynacji. Jeżeli jednak by do tego doszło, to zapraszam do homofobicznego Śródziemia. Ja już wtedy tam będę.
  Aby dodać otuchy dodam jeszcze cytat ze słów Jezusa Chrystusa, zapisanych przez Jego ucznia, Mateusza, z rozdziału piątego:
  "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami. Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie".
  Nie zapominajmy też o słowach św. Pawła, które skierował do Koryntian (1 Kor 6,9-10): Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego".
  Bądź mężnego ducha! Nie jesteś sam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na temat homoseksualności nie da się powiedzieć nic bardziej paskudnego niż zawiera się w jej nazwie.

  BTW: czy ktoś mógłby mi powiedzieć,czy ŚKF rzeczywiście czuje się obrażany faktem, że dość systematycznie płacę mu składki w wysokości 60 zł na kwartał (i to pieniędzmi, na których nigdy nie widziałam napisu IN GOD WE TRUST)? Jeżeli tak, dajcie mi znać - natychmiast owej skandalicznej działalności składkopłatnościowej zaprzestanę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci, Janie. Jestem dumny, gdy mogę publicznie mówić to, co uważam za prawdę.

  Nie jestem homofobem w sensie psychiatrycznym, to znaczy nie mam fobii związanej z osobami dotknętymi homoseksualizmem. Jeżeli jednak chrześcijanin ma być nazywany "homofobem", to z radością przyjmę i taki policzek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drewienko, dziękuję za słowa wsparcia. Szkoda zostawiać Sekcję. Takie jest moje zdanie. Ja już w niej nie jestem, ale trzymam mocno kciuki, żeby trwała i tworzyła DOBRE rzeczy tenn' Ambar-metta!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sekcja nie jest niczemu winna. Myślę, że problem leży w tym, że nie zawsze wszyscy potrafią, wbrew własnym oświadczeniom, być tolerancyjnymi wobec innych, a konkretnie chrześcijan. Tolerancja wg nich równa się akceptacji tego co robią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze że Ktoś jeszcze umie wprost bronić swoich poglądów i wprost się do nich przyznawać. Chyba takich właśnie Ludzi potrzebuje Kościół dzisiaj, w świecie, gdzie wiele wartości ulega zatarciu. Zadziwiające, jak często stanowisko Kościoła jest nazywane nietolerancją, a ataki na Kościół - przejawami społecznej dyskusji. Chwała Panu, że są odważni, którzy w trudach i przeciwnościach są dobrymi żołnierzami Jezusa Chrystusa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo Państwu dziękuję za słowa wsparcia. Będę na tym blogu informował Was, gdyby pojawiły się kolejne formy nacisku.

  Jesteśmy szczęśliwi, że mieszkamy w Polsce. Gdyby to była na przykład Szwecja...

  Nawet nasza kulawa Konstytucja RP broni normalnej rodziny, naturalnych relacji międzyludzkich (art. 18).

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Sekcji nie mam nic. Dziwi mnie tylko, że dochodzą mnie głosy, że Sekcja ma (jakoby) do mnie pretensje dotyczące mojej w sekcji działalności. A ponieważ moja działalność w sekcji od lat ogranicza się do płacenia składek, więc tylko pytam. :P

  OdpowiedzUsuń
 9. jestem dumny z Ryszarda, bo tak jak oni mogą zatruwać media i życie co niektórych, twierdzeniem, że mniejszość ma mieć prawa większości, tak i my, "homofobi" :) mamy prawo mówić co myślimy

  jeśli większość nie może mieć głosu większościowego, niech ma chociaż równy mniejszości...

  OdpowiedzUsuń
 10. "Homofobia-postawa antyspołeczna charakteryzująca się uprzedzeniem, nienawiścią, i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości seksualnych, dyskryminowaniem ich.Homofobią określa się zarówno antyspołeczne uprzedzenie awersyjne względem osób homoseksualnych jak i samo zaburzenie lękowe, którego obiektem lękowym są te osoby. Osobę uprzedzoną wobec osób o orientacji homoseksualnej nazywa się homofobem. Natomiast głoszenie treści lub poglądów szerzących uprzedzenie wobec takich osób – homofobicznymi lub antygejowskimi. Parlament Europejski 18 stycznia 2006 w rezolucji "w sprawie homofobii w Europie" stwierdził "homofobię można zdefiniować jako nieuzasadniony lęk i niechęć wobec homoseksualizmu oraz osób homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych, oparte na uprzedzeniach podobnie jak RASIZM, KSENOFOBIA, ANTYSEMITYZM i SEKSIZM"."
  RASIZM !!!KSENOFOBIA!!!ANTYSEMITYZM!!!SEKSIZM!!!
  Wstyd mi za ludzi takich jak WY!

  OdpowiedzUsuń